Uroczysko Siedmiu Stawów  & Spa by L’Occitane,  Niemcza
Uroczysko Siedmiu Stawów  & Spa by L’Occitane,  Niemcza
Tło bannera

Natura

Przyjazd
01 kwi ‘23
Wyjazd
02 kwi ‘23
U stóp wzniesienia Zamku rozciąga się park, malowniczo porośnięty bujną roślinnością.

Na powierzchni trzynastu hektarów rośnie ponad 1600 drzew w pięćdziesięciu gatunkach z całego świata. Przez park przepływa potok dostarczający wody do stawów (poddawanych teraz oczyszczaniu), skąpanych w zieleni starych drzew. Można tu znaleźć niespotykane bogactwo różnorodnej roślinności, której szczególnym elementem jest aleja bukowa prowadząca od zamku przez park aż do Uroczyska Siedmiu Stawów. W najbliższym otoczeniu zamku znajdują się przepiękne lipy, klony i jesiony. W dolinie potoku rosną rozłożyste kasztanowce i wierzby.

Dziedzictwo
Dziedzictwo

Dziedzictwo

Na terenie parku zachowały się fragmenty kolistych, kamiennych ławek, które niegdyś otaczały stojące tam dęby. Starodrzew nadaje temu miejscu szczególną atmosferę. Uroczysko Siedmiu Stawów oczarowani oczarowuje architekturą, atmosferą i przyrodą. Wyjątkowa lokalizacja zamku, na szczycie wzgórza, pozwala podziwiać okolicę. 

Krajobraz
Krajobraz

Krajobraz

Liczne wzniesienia otaczające Kotlinę Dzierżoniowską kryją wiele atrakcji: szlaki spacerowe, dawne kamieniołomy i wieże widokowe. W takiej scenerii szczególnie urzeka historyczna atmosfera miejsca. Zachwyca zróżnicowana rzeźba terenu – od nizinnej, przez wyżynną, aż do górskiej. Warto podkreślić, że żyją tu niezwykle rzadkie muflony. W maju i czerwcu w wojsławickim arboretum kwitną różaneczniki i azalie.

Szczególnie piękny jest też widok jednego z najstarszych miast w Polsce, przepięknie położonej na wzniesie Niemczy. W latach 90-tych został tu utworzony Park Krajobrazowy Gór Sowich. Jest to wymarzone miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku. W okolicy znajdują się liczne ścieżki rowerowe, trasy nordic walking, a także stadniny koni, stawy wędkarskie i wyciągi narciarskie. Liczne zabytki, malownicze wzgórza i pięknie zachowane lasy sprawiają, że jest to region wart poznania. Można tu doskonale wypocząć i cieszyć się bliskością natury.

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij