Uroczysko Siedmiu Stawów  & Spa by L’Occitane,  Niemcza
Uroczysko Siedmiu Stawów  & Spa by L’Occitane,  Niemcza
Premierowa ekspozycja ceramiki artystycznej „Ceramika_Ta”

Premierowa ekspozycja ceramiki artystycznej „Ceramika_Ta”

Ankunft
06 cze ‘23
Abreise
07 cze ‘23
15 maja 2023
W nowej przestrzeni Fine Art Gallery, we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śląskich 144, będzie miała miejsce premierowa ekspozycja ceramiki artystycznej zatytułowana „Ceramika_Ta”.

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów galeria zaproponowała wydarzenie inaugurujące działalność w nowym miejscu, prezentując twórczość artystek na stałe związanych z galerią: Alicji Buławki-Fankidejskiej, Profesor Krystyny Cybińskiej, Profesor Ireny Lipskiej-Zworskiej, Katarzyny Nowak, Bożeny Sacharczuk oraz zaproszonych gościnnie do projektu: Katarzyny Jóźwiak- -Moskal i Weroniki Lucińskiej.
Ważnym akcentem proponowanej wystawy jest fakt prezentacji dorobku twórczyń dwóch ważnych środowisk akademickich, związanych z ceramiką w Polsce: Wrocławia i Gdańska. Wątkiem przewodnim jest sztuka, w której rzeźba łączy się z obszarem malarstwa, a świat kreacji przeplata z mistyczną sferą alchemii. Zmienność i różnorodność, jak przystało na… ceramikę.
Do zobaczenia w nowej przestrzeni artystycznej FINE ART GALLERY Art of Ceramics!
Anna Gendaj – właścicielka galerii 
Bożena Sacharczuk – kuratorka wystawy

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen