Uroczysko Siedmiu Stawów  & Spa by L’Occitane,  Niemcza
Uroczysko Siedmiu Stawów  & Spa by L’Occitane,  Niemcza
Tło bannera

Über das Hotel

Ankunft
06 cze ‘23
Abreise
07 cze ‘23
Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel & Spa by L'Occitane na Dolnym Śląsku to ekologiczne i ekskluzywne miejsce wypoczynku dla wyjątkowych Gości. Zachwyca niepowtarzalną atmosferą XVI-wiecznego, renesansowego zamku, w którym zabytkowe wnętrza urządzono w nowoczesnym stylu.

Nasze zalety

Wyjątkowe miejsce

W Uroczysku Siedmiu Stawów każdy znajdzie odpowiednią dla siebie formę wypoczynku, wykwintną i zdrową kuchnię, a przyroda i niezwykła atmosfera zapewnią prawdziwy relaks. Stylowe wnętrza i ekskluzywne gabinety SPA to gwarancja luksusowego wypoczynku. Dodatkowym atutem Uroczyska Siedmiu Stawów & Spa by L’Occitane jest jego dogodne położenie - zaledwie 40 minut na południe od Wrocławia. Hotel w zamku znajduje w miejscowości Gola Dzierżoniowska, w okolicach Niemczy i Dzierżoniowa.

hotel spa dolnośląskie - Uroczysko Siedmiu Stawów
luxury hotel spa - Uroczysko Siedmiu Stawów

Wyjątkowe SPA

W zabytkowych wnętrzach Uroczyska Siedmiu Stawów mieści się pierwsze w Polsce wzorcowe SPA by L’Occitane, niedaleko Dzierżoniowa pod Wrocławiem – stworzone we współpracy z renomowaną francuską marką kosmetyczną L’Occitane. 

restauracja luxury hotel - Uroczysko Siedmiu Stawów

Restauracja

Potrawami skomponowanymi przez Szefa Kuchni - Goście mogą delektować się w luksusowej restauracji hotelowej na 70 osób. Specjalnie dla gości Uroczyska Siedmiu Stawów organizowane są ekskluzywne degustacje..

Po długim dniu, goście mogą odpocząć w Drink Barze. Klubowa atmosfera, delikatne dźwięki muzyki, wybór doskonałych trunków oraz przyjazna i profesjonalna obsługa to gwarancja udanego wieczoru.

hotel w pałacu dolny śląsk - Uroczysko Siedmiu Stawów

Piwniczka

Wyjątkowe miejsce dla osób, które chcą poznać tajemniczy świat win i piw, jak i dla tych z Państwa, którzy kochają, doceniają najwspanialsze smaki i chcą się nimi cieszyć w wyjątkowej atmosferze XVI zamku.

Zapraszamy na niebanalne degustacje połączone z wyselekcjonowaną kartą win i piw. 

ekologiczny hotel - Uroczysko Siedmiu Stawów

Eko - Natura

U stóp wzniesienia zamku na prawie 13 hektarach rozciąga się piękny park krajobrazowy z bogatym historycznym drzewostanem, do którego prowadzi rozległy taras. Znajduje się tutaj m.in. stara aleja bukowa, której początki sięgają aż do wczesnych lat XIX wieku. Przez park przepływa kręty potok, który miejscami spiętrza się tworząc malownicze stawy. Po dawnym renesansowym ogrodzie, który przekształcony następnie w stylu barokowym przetrwał częściowo jeszcze do XIX wieku przed fasadą zamku, dziś nie ma już śladu. Natomiast płynący przez park potok zaopatruje w świeżą wodę siedem stawów, od których hotel wziął swoją nazwę.

luksusowy hotel w Polsce - Uroczysko Siedmiu Stawów

Śluby

Ślub i wesele to jedne z najbardziej romantycznych chwil w życiu każdej pary.  Proponujemy Państwu zorganizowanie tych wyjątkowych uroczystości w pięknym otoczeniu baśniowej przyrody w prawdziwym zamku wznoszącym się pośród akwenów wodnych i starego drzewostanu. Wykwalifikowany personel oraz magiczne otoczenie natury sprawią, że Państwa ślub tradycyjny, plenerowy i wesele na zamku stanie się niezapomnianym i wyjątkowym wydarzeniem.

sale konferencyjne dolnośląskie - Uroczysko Siedmiu Stawów

DLA BIZNESU

W Uroczysku Siedmiu Stawów do dyspozycji gości przeznaczonych jest sześć profesjonalnych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni ponad 400 m2. Największa ma powierzchnię 264 m2 i może pomieścić 240 osób. Każda sala konferencyjna wyposażona jest w nowoczesny sprzęt zapewniający najwyższą jakość prowadzonych konferencji, spotkań biznesowych lub szkoleń. Oryginalne wnętrza XVI-wiecznego, renesansowego zamku zapewniają ekskluzywną atmosferę i doskonałą akustykę prezentacji podczas spotkania lub szkolenia. SPA by L'Occitane, masaże i zabiegi wellness oraz inne usługi są dostępne do Państwa dyspozycji po zakończeniu szkoleń i konferencji.

HISTORIA

Tylko kilka kilometrów na północ od starego miasta Niemcza, ukryty między wzgórzami na południowy wschód od Lasu Dzierżoniowskiego, na grzbiecie wzniesienia wznosi się zamek Gola Dzierżoniowska, który w przeciągu ostatnich trzynastu lat z konserwatorską dbałością stał się na powrót perłą śląskiej kultury szlacheckiej — a jako hotel zamkowy będzie pełnić w przyszłości ważną rolę turystyczną w okolicy Dzierżoniowa.

W tym wspaniałym śląskim renesansowym zamku, położonym na południe od Wrocławia, niedawno otwarte zostało pierwsze w Polsce SPA by L’Occitane. Nowy hotel Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel & SPA by L’Occitane dysponuje 55 pokojami i apartamentami, które łączą w sobie historyczny klimat z nowoczesnym wystrojem.

hotel w zamku - Uroczysko Siedmiu Stawów

Nazwana w późniejszym czasie Golą Dzierżoniowską, miejscowość po raz pierwszy wspomniana jest już w 1201 roku pod nazwą Gola. O jej początkach wiadomo niewiele, przykładowo na początku XIX wieku pojawiły się m.in.. spekulacje, że pałac był siedzibą zakonu templariuszy. Pewną informacją jest, że w średniowieczu miejscowość znajdowała się w posiadaniu rodziny von Pogarell, która to swoje prawo do dziesięciny przeniosła jako „finansową wyprawkę” na założone przez Wincenta z Pogorzeli opactwo oo. Augustianów -późniejszy klasztor cystersów w Kamieńcu Ząbkowickim.

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen