Uroczysko Siedmiu Stawów  & Spa by L’Occitane,  Niemcza
Uroczysko Siedmiu Stawów  & Spa by L’Occitane,  Niemcza
Uroczysko Partnerem XXII Festiwalu Bach

Uroczysko Partnerem XXII Festiwalu Bach

Ankunft
06 cze ‘23
Abreise
07 cze ‘23
27 lipca 2021
XXII edycja Bach Festival Świdnica odbędzie się w dniach od 30 lipca do 8 sierpnia z prologiem 19 czerwca. Po raz kolejny w najpiękniejszych zabytkach Świdnicy i na tle malowniczych krajobrazów Dolnego Śląska zabrzmi muzyka w wykonaniu artystów z polski i ze świata, a chociaż spektrum repertuaru będzie bardzo szerokie w centrum pozostanie Johann Sebastian Bach i muzyka barokowa.    

Podczas inauguracji 30 VII zabrzmią kantaty i motety patrona festiwalu oraz kompozycje innych niemieckich twórców epoki baroku grane i śpiewane przez młodych artystów z Akademii Bachowskiej prowadzonej przez Andreasa Arenda. W sobotę 31 VII wirtuozowskie arie Mozarta w wykonaniu sopranisty Samuela Mariño (również z Capellą Cracoviensis i Janem Tomaszem Adamusem). Tego samego dnia polska premiera opery Comfort Starving. To monodram na śpiewaka (tenor Petr Nekoranec) i fortepian (William Kelley) napisany przez brytyjskiego kompozytora Iaina Bella. W oparciu o własne doświadczenia Bell opowiada o przemilczanym we współczesnym społeczeństwie problemie męskiej anoreksji jako strategii wypierania problemów u chłopców i młodych mężczyzn. Reżyserem inscenizacji w Świdnickiej Fabryce Urządzeń Przemysłowych będzie Krystian Lada. W niedzielę 1 VIII spotkanie dwóch światów: madrygały Monteverdiego i luterańska msza g-moll Bacha w wykonaniu połączonych sił zespołu La Risonanza i Akademii Bachowskiej dyrygowanych przez Fabia Bonizzoniego. W tygodniu trzy recitale: Jorge Jiméneza (skrzypce), Marcina Świątkiewicza (klawesyn) i Matteo Messoriego (klawesyn) oraz kameralny koncert Zróbmy sobie Paryż z kompozycjami m.in. Maraisgo, Couperina i Rameau. W piątek 6 VIII w świdnickiej katedrze The Gesualdo Six w renesansowej polifonii a cappella, w sobotę 7 VIII francuskie kantaty śpiewane przez Sophie Junker, zaś na finał w niedzielę 8 VIII LArpeggiata, Anna Dego i Vincenzo Capezzuto w programie Alla Napoletana z neapolitańskimi tarantelami i muzyką tradycyjną.

Jak zawsze Bach Festival Świdnica towarzyszą Nabożeństwa kantatowe w Kościele Pokoju i liczne działania w regionie (Bach Ultra TrailsŚniadania na trawiePikniki Romantyczne i inne), m.in. w Żarowie, Zastrużu, Walimiu, Olszyńcu, Michałkowej, Niedźwiedzicy, Zamku Grodno, Łagiewnikach, Glinnie, Świątnikach, Pożarzysku, Sobótce czy Piławie Górnej.

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen