Natura

U stóp wzniesienia Zamku rozciąga się park, malowniczo porośnięty bujną roślinnością

Na powierzchni trzynastu hektarów rośnie ponad 1600 drzew w pięćdziesięciu gatunkach z całego świata. Przez park przepływa potok dostarczający wody do stawów (poddawanych teraz oczyszczaniu), skąpanych w zieleni starych drzew. Można tu znaleźć niespotykane bogactwo różnorodnej roślinności, której szczególnym elementem jest aleja bukowa prowadząca od zamku przez park aż do Uroczyska Siedmiu Stawów. W najbliższym otoczeniu zamku znajdują się przepiękne lipy, klony i jesiony. W dolinie potoku rosną rozłożyste kasztanowce i wierzby.

Na terenie parku zachowały się fragmenty kolistych, kamiennych ławek, które niegdyś otaczały stojące tam dęby. Starodrzew nadaje temu miejscu szczególną atmosferę. Uroczysko Siedmiu Stawów oczarowani oczarowuje architekturą, atmosferą i przyrodą. Wyjątkowa lokalizacja zamku, na szczycie wzgórza, pozwala podziwiać okolicę.

Liczne wzniesienia otaczające Kotlinę Dzierżoniowską kryją wiele atrakcji: szlaki spacerowe, dawne kamieniołomy i wieże widokowe. W takiej scenerii szczególnie urzeka historyczna atmosfera miejsca. Zachwyca zróżnicowana rzeźba terenu – od nizinnej, przez wyżynną, aż do górskiej. Warto podkreślić, że żyją tu niezwykle rzadkie muflony. W maju i czerwcu w wojsławickim arboretum kwitną różaneczniki i azalie.


Szczególnie piękny jest też widok jednego z najstarszych miast w Polsce, przepięknie położonej na wzniesie Niemczy. W latach 90-tych został tu utworzony Park Krajobrazowy Gór Sowich. Jest to wymarzone miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku. W okolicy znajdują się liczne ścieżki rowerowe, trasy nordic walking, a także stadniny koni, stawy wędkarskie i wyciągi narciarskie. Liczne zabytki, malownicze wzgórza i pięknie zachowane lasy sprawiają, że jest to region wart poznania. Można tu doskonale wypocząć i cieszyć się bliskością natury.

Dla dzieci

Dla dzieci

Uroczysko Siedmiu Stawów dysponuje nowoczesną salą zabaw przygotowaną z myślą o dzieciach w różnym wieku.

Dla dzieci

Luksusowe SPA

Luksusowe spa

W atmosferze całkowitego relaksu nasi Goście mogą poddać się całej gamie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych i wellness w SPA by L'Occitane.

SPA by L'Occitane

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z tego serwisu, oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies Więcej informacji